İade ve Değişim

www.cizgicanta.com`dan aldığınız ürünleri teslimat tarihinden itibaren en geç 14 gün içerisinde faturanızın ön yüzündeki iade formunu eksiksiz olarak doldurup anlaşmalı olduğumuz kargolar veya teslim almış olduğunuz kargo ile karşı ödemeli olarak iade yapabilirsiniz. Ancak anlaşmamız olmayan kargo firmalarıyla gönderilen ürünlerin kargo ücreti göndericiye aittir.

Sadece Tasarım ve Abiye ürünlerine özel iade işlemi; ürünün aynı gün içerisinde geri iade edilmesi durumunda geçerli olacaktır. Belirtilen sürenin aşılması durumunda iade işlemleri gerçekleşmemektedir.

İade süresi dolan faturasız, etiketsiz, yıkanmış, kullanılmış, tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş ya da hasar görmüş ürünlerin iade ve değişimi kabul edilmeyecek, size karşı ödemeli olarak geri gönderilecektir.

Ayrıca Ev tekstil ürünleri, Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri orijinal ambalajlarında, tüm içeriği ile birlikte eksiksiz olarak, fiziksel açıdan hiçbir hasar görmemiş ve kullanılmamış olması gerekmektedir.

İç giyim, mayo ve bikini ürünlerinde ilgili kanun ve yönetmenlik hükümleri gereği değişim ve iade yapılamamaktadır. Ayrıca kasa önü ürünlerin iadesi olmamaktadır.

İadeniz www.cizgicanta.com`un ilgili birimleri tarafından incelendikten sonra sizlere dönüş yapılarak süreç başlayacaktır. İadeniz onaylandığında ürün ücreti, irtibat numaranızdan sizlere ulaşıldığı takdirde en geç 5 iş günü içerisinde iade edilir. Bundan sonraki süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve www.cizgicanta.com`un bankanıza müdahale etme hakkı yoktur.

Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürüne ait bedelin tamamı kredi kartınıza iade edilmektedir, ancak bankanız tarafından, iadenin geri ödemesi, yine taksitli şekilde kredi kartınıza yansıtılmaktadır.

Ulaşılamayan irtibat numaralarından kaynaklı gecikmelerden www.cizgicanta.com sorumlu değildir. Ayrıntılı bilgi için 0544 207 20 77 Müşteri Destek Hizmetlerini Arayabilir veya Destek Bölümünden E-mail ile Bilgi Talep Edebilirsiniz.

Göndermek istediğiniz ürünü faturanın üzerinde yazılı bulunan adrese göndermeniz yeterlidir.

Faturanın üzerinde adres mevcut değil ise ürünün içerisine irtibat bilgilerinizi ve sipariş numaranızı boş bir kağıda not şeklinde yazarak ATATÜRK MAH. SÜTÇÜ İMAM CAD. DÖNMEZ APT. A BLOK NO: 71 D İÇ KAPI NO: 1 ÜMRANİYE/ İSTANBUL adresimize gönderebilirsiniz.

İadelerinizi anlaşmalı olduğumuz veya teslim aldığınız kargo ile ücretsiz olarak gönderebilirsiniz.

İade süreci en geç 14 gündür. Bulunmuş olduğunuz bölgeye anlaşmalı olduğumuz kargo belirli günlerde gelmekte ise o günde teslimat sağlayabilirsiniz.

Sadece Tasarım ve Çanta ürünlerine özel iade işlemi; ürünün aynı gün içerisinde geri iade edilmesi durumunda geçerli olacaktır. Belirtilen sürenin aşılması durumunda iade işlemleri gerçekleşmemektedir.

İade süresi dolan faturasız, etiketsiz, kullanılmış, tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş ya da hasar görmüş ürünlerin iade ve değişimi kabul edilmeyecek, size karşı ödemeli olarak geri gönderilecektir.

Ayrıca Kozmetik ve iade-değişim süreci dolmuş olan ürünleri gönderim sağlanamamaktadır.

www.cizgicanta.com`dan kaynaklanan yanlış ürün, yanlış beden ve yanlış renk vb. gönderimleri kullanmadan, satılabilir özelliğini kaybettirmeden ürünün size teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisin de www.cizgicanta.com veya Müşteri Hizmetleri 0544 207 2077  ile irtibata geçerek, kargo ücreti yansıtılmadan iade yapabilirsiniz. Bu sürenin dışında herhangi bir şekil de ürünlerinizin iade ve değişimi yapılamamaktadır.

Ücret iadesi ve ödenen kargo bedeli siz değerli müşterilerimize geri yansıtılacaktır. (Ürün iadelerinde sadece ürünlerin tamamı kusurluysa ücret iadesi ve ödenen kargo bedeli geri ödenmektedir. Bunun dışında beden uyumsuzluğu, beğenmeme, cayma hakkını kullanması durumunda sadece ürün bedeli iade edilir.)

Kargoda ürünleri teslim almış olduğunuz andan itibaren herhangi bir sorun yaşamış olduğunuzda(beden uymama, üründen hoşlanmama vs.) ürün veya ürünlerinizin en geç 14 gün içerisinde tarafımıza göndererek iade veya değişimini sağlayabilirsiniz.

Ürünler tarafımıza ulaştığında konu ile ilgili departman tarafınıza dönüş sağlayacak ve göndermiş olduğunuz ürünlerin tutarı www.tozlu.com bakiyenize aktarılacaktır.

Tekrar www.cizgicanta.com`a kayıt olduğunuz mail adresi ile giriş sağlayarak yeni bir sipariş veriyormuş gibi Kapıda Ödeme olarak aynı ürün tutarlarında ürün aldığınızda tarafınıza ürünler ücretsiz olarak gelecektir ve sizden herhangi bir kargo ücreti veya kapıda ödeme işlem ücreti istenmeyecektir.(Örn; 49.99 TL tutarında gönderilen değişim ürününe karşılık ücretsiz ürün alabilmeniz için 49.99 TL tutarında ürün siparişi vermeniz gerekmektedir) Üzerinde sipariş vermiş olduğunuzda ise tarafınıza aradaki fark ve kapıda ödeme işlem ücreti yansımaktadır.

Aynı tutarda sipariş vermiş olduğunuzda herhangi bir ücret tarafınıza yansımamaktadır.

İade işlemlerinde anlaşmalı kargomuz ile herhangi bir ücret ödemeden ürünleri gönderebilirsiniz.

İade ve değişim departmanı konu ile ilgili olarak size ulaşamadığında mesaj gönderimi gerçekleştirmektedir ve işlemleriniz için 48 saatlik bekleme sürecine girmektedir. Tekrar dönüş sağlanmadığı takdirde kredi kartınıza ödeme işlemi sağlanmaktadır.

İade ettiğiniz ürünlerde hem değişim hem iade sağlanamaz. Ürünlerinizin toplam tutarı kadar alışveriş sağlayabilir ya da iade edebilirsiniz.

Beden, renk, beğenmeme gibi sebeplerden dolayı cayma durumunda iade edilen ürünlerin sadece ürün bedeli ödenmektedir.

Mağazalardan alınan ürünler internet mağazasında değişim yapılamaz.

İade işlemlerinde kargo ve kapıda ödeme işlem ücreti ödenmemektedir. Sadece ürün bedeli ödenmektedir.

İadeniz bize ulaştığı zaman iade işleminiz ile ilgili size sms ya da mail ile bilgi verilecektir. Telefonla ulaşamadığımız durumlarda tarafınıza bilgilendirme sms olarak yönlendirilecektir.

İadenizin onaylandıktan sonra kredi kartlı ödemeleriniz doğrudan kartınıza yatırılmaktadır.

Kapıda Ödemeyle yapılan alışverişlerde de İade talep formunda belirttiğiniz IBAN numarasına yatırılmaktadır.

Kredi kartlı ödemeleriniz en geç 5 işgünü içerisinde yapılmakta ancak ekstrenize yansıması tamamıyla bankanızla alakalıdır.

www.cizgicanta.com`un bu süreçlere hiçbir müdahale hakkı bulunmamaktadır. Yaşanan gecikmelerde bankanızdan bilgi alabilirsiniz.

Kapıda ödemeyle yapılan alışverişlerinizde iade işlemlerinizin hızlı olması için faturanızın ön yüzündeki iade formunu, özellikle ödemenin yapılacağı Ad-Soyad ve IBAN bilgileri kısmını eksiksiz doldurmanız çok önemlidir.

İade işlemleriniz onaylandıktan 5 iş günü içerisinde ödemeleriniz belirtmiş olduğunuz IBAN numarasına yatırılmaktadır.

Yanlış verilen IBAN numaralarında müşteri hizmetlerimiz tarafından çağrı ya da sms yoluyla bilgilendirileceksiniz.

Ulaşılamayan irtibat telefonlarında, www.cizgicanta.com sorumluluk kabul etmemektedir.

Kredi kartlı siparişlerde IBAN numarası belirtmenize gerek yoktur. Bu bilgi kapıda ödeme yapan müşterilerimiz için geçerlidir.

Ücret iadeniz siz değerli müşterimizle görüşme sağlanıp teyit alınarak gerçekleştirilmektedir.

İade işlemlerinizde bankanıza ödemeniz tek tutar olarak ödenmektedir. Fakat bankanız siz değerli müşterimizin alışverişi taksitli olduğundan dolayı ekstrenize de taksitli olarak yansıtmaktadır.

İade işlemlerinizi gerçekleştirebilmemiz için herhangi bir bankaya ait hesabınızın bulunması gerekmektedir.

IBAN numaranızı bankanızın müşteri hizmetlerinden, internet bankacılığından veya ATM’lerden öğrenebilirsiniz.

İade işlemlerinizde iadeniz onaylandıktan sonra en geç 5 iş günü içerisinde hesabınıza ödeme gerçekleşmektedir.

Fakat kredi kartlı alışverişlerde bankanızın iade tutarını hesabınıza yansıtması konusunda farklılık gösterebilir. Bu durumda lütfen bankanızla irtibat geçiniz.

İade işlemlerinde hesap numarasına ödeme yapılamamaktadır sadece IBAN numarasına ödeme gerçekleşmektedir.

X